new normal.

April 11, 2021

Vitajte v roku 2021. Je už síce apríl, no posledné týždne pre mňa boli psychicky o niečo náročnejšie a vôbec som nemala motiváciu či už tu na blogu, alebo na Instagrame niečo tvoriť / písať. Možno som si tak trochu naivne myslela, že s príchodom nového roka sa aj v našich životoch niečo zmení, ale realita ma vyviedla z omylu. Pred pár dňami som ale zažila ten "zlom", na ktorý som tak dlho čakala a viem, že sa toho veľa - aspoň v mojom prípade - zmení. 


Tento týždeň som mala narodeniny a tí, ktorí blog sledujú už dlhšie vedia, že práve narodeniny ja považujem za taký "svoj nový rok". Možno to bola náhoda, že som sa do tohto bodu znova dostala práve teraz, avšak som za to rada. Konečne som schopná vnímať celú túto situáciu s lockdownom a koronou inak než predtým, pretože som si konečne uvedomila a stotožnila sa s tým, že je to vlastne nový normál. Že to, čo sme mali pred koronou a čo sme vtedy považovali za normálny život, už nikdy nebude a kým sa toho budeme držať, ani my sa ďalej neposunieme a osobnostne nebudeme rásť. Takže potom, čo som si v tejto dobe zažila svoje dno, som sa od neho dúfam už definitívne odrazila a odteraz bude všetko len a len lepšie.


Pomohlo mi hneď niekoľko vecí. Najmä teda veci a udalosti posledných dvoch týždňov, ktoré ma v dobrom "nakopili", pomohli mi pohnúť sa z miesta, dodali mi potrebnú motiváciu a impulz konečne si začať znova plniť svoje sny. Vďaka nim som sa odhodlala urobiť niekoľko vecí, ktoré ma až do poslednej chvíle desili (niektoré ma ešte stále desia), ale viem, že práve to mi pomôže formovať presne takého človeka, akým chcem v budúcnosti byť. Snažím sa každý deň držať niekoľkých citátov, v poslednej dobe to sú najmä tieto dva: "Challenges are what make life interesting and overcoming them is what makes life meaningful." a "If it scares you and excites you at the same time, you probably should do it." a viem, že všetko bude presne tak, ako má byť.

Pevne verím, že sa tu na blogu s vami v priebehu nasledujúcich týždňov a mesiacov 
uvidím oveľa častejšie a teším sa na písanie nových článkov, skúšanie nových vecí a prekonávanie 
výziev, ktoré som si na najbližšiu dobu stanovila. Zatiaľ sa držte a hlavne: buďte zdraví!

2 comments

  1. Minule keď som si prechádzala aké blogy sledujem, tak som si na teba spomenula, že už som dávno nevidela žiadnu tvoju krásnu fotku ♥ Teším sa, že si späť :)

    xx Alexandra z 𝕄𝕊 𝔸𝕃𝕎𝔸𝕐𝕊 𝕃𝔸𝕋𝔼 / INSTAGRAM

    ReplyDelete
  2. Je to tak, svět - jak jsme ho znali dřív - už se asi nikdy na sto procent nevrátí...

    Ela

    ReplyDelete